HUFIEC ZHP GIŻYCKO

forum zuchów, harcerzy, wędroników i instruktorów Hufca ZHP Giżycko


#1 2011-11-14 15:12:17

administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 55
Punktów :   

Kurs Przewodnikowski ( Kurs Drużynowych - część Ogólna)

Czuwaj


Jeszcze w tym roku ZKK zorganizuje kurs przewodnikowski. To nowa forma ogólnego kursu drużynowych. Pierwszy biwak planujemy na początek grudnia, Resztę szczegółów dowiecie się na spotkaniu organizajnym w  czwartek (24 listopada 2011) w harcówce przy ul wodociągowej  o godz. 17:00.


Założenia
Kurs kierowany jest do potencjalnych drużynowych oraz do przybocznych przygotowywanych na funkcje drużynowego gromad, drużyn harcerskich starszoharcerskich i wędrowniczych hufca Giżycko oraz zainteresowanych indywidualnych z hufców okolicznych.


Jeśli jesteś już drużynowym a nie brałeś nigdy udziału w kursie - to ten kurs jest specjalnie dla ciebie.
Jesli szykujesz się na objęcie funkcji drużynowego lub jestes przybocznym również ten kurs nie może Cie ominąc !:



Wymagania wstępne uczestnictwa w kursie

- ukończony 15 rok życia, przyżeczenie harcerskie
- podstawowa wiedza z pierwszej pomocy
- opłacone składki członkowskie
- zgoda rodzica/opiekuna ( dot. niepełnoletnich)
- zgoda drużynowego - w przypadku przybocznych, w przypadku drużynowych zgoda Komendanta Hufca  ( dot. wszystkich)


Warunki Zaliczenia Kursu 
- wiedza i umiejętności wymagane, wynikające z treści kursu
- postawa kursanta
- udział w zajęciach oraz aktywność
- ukończone 16 lat


Termin rozpoczęcia:   02 Grudnia 2011
Termin zakończenia:  07 Stycznia  2012
Zgłoszenia do:  północy 27 Listopada  (ankieta aplikacyjna droga elektroniczną - patrz niżej )
Miejsce:  Gizycko i okolice
Forma : 2 biwaki po 3 dni i jedno calodzianne spotkanie


Szczegóły na spotkaniu.



Ze względu na problemy z ankieta wstawiamy nowy link - zapraszamy do zgłoszeń TUTAJ :



https://docs.google.com/spreadsheet/vie … E6MQ#gid=0


Wszytskie pola nalezy wypełnić !
Anieta jest jednoznacznym potwierdzeniem udziału w kursie.

Offline

 

#2 2011-11-20 19:53:45

zagri

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-23
Posty: 11
Punktów :   

Re: Kurs Przewodnikowski ( Kurs Drużynowych - część Ogólna)

Powyżej nowy link do ankiety zgłoszeniowej na kurs (ponoć wcześniejszy nie działał).

Zostało już tylko kilka dni na zgłoszenie, liczba miejsc ograniczona, więc radzimy się pospieszyć

Przypominamy, że w czwartek 24.11 o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne, zabierzcie ze sobą długopis i kalendarz.

Offline

 

#3 2011-11-25 16:02:45

administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 55
Punktów :   

Re: Kurs Przewodnikowski ( Kurs Drużynowych - część Ogólna)

Zostało tylko kilka wolnych miejsc na kurs przewodnikowski "Szlakiem Wyzwań"! zgłoszenia przyjmujemy do północy 27.11., jednak liczy się też kolejność zgłoszeń! Liczba miejsc na kurs jest ogranczona, więc nie czekaj, wypełnij ankietę aplikacyjną i bądź spokojny o swoje miejsce na kursie!

http://www.facebook.com/l.php?u=https%3 … z1vSLRHglA

Offline

 

#4 2011-11-25 21:31:16

Konrad

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-23
Posty: 10
Punktów :   

Re: Kurs Przewodnikowski ( Kurs Drużynowych - część Ogólna)

Ja wysałałem ankietę, miałem dostać mail zwrotnego. to chyba 2 dni temu było. Maila nie ma. to jestem zapisany?

Offline

 

#5 2011-11-26 16:06:56

administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 55
Punktów :   

Re: Kurs Przewodnikowski ( Kurs Drużynowych - część Ogólna)

Tak Konrad - Twoje zgłoszenie dotarło, jesteś na liście kursantów.
Dlaczego nie było Cię na spotkaniu informacyjnym w czwartek??

I pytanie co z Gabrysią? wybiera się na kurs? jeśli tak - niech wypełnia szybko ankietę! 27.11. już jutro, zgłoszenia tylko do północy! zmotywuj ją

Offline

 

#6 2011-11-27 18:48:34

Konrad

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-23
Posty: 10
Punktów :   

Re: Kurs Przewodnikowski ( Kurs Drużynowych - część Ogólna)

Nie było mnie, iz gdyż ponieważ mam szatański projekt zwany ECDL, który swój kres osiąga przed godziną 18 i haniebnie kolidował mi on ze spotkaniem, czego żałuję. Gabi ankietę wysłała już wczoraj, o czym pewnie wiesz, ale pytanie is pytanie ;]

Offline

 

#7 2011-11-27 19:14:27

administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 55
Punktów :   

Re: Kurs Przewodnikowski ( Kurs Drużynowych - część Ogólna)

Zostało ostatnie 5 godzin do zamknięcia zgloszeń !!

Jeszcze nie jest za późno - ZAPRASZAMY

Offline

 

#8 2011-11-28 14:03:00

 Góral

Użytkownik

9781012
Skąd: Antonowo
Zarejestrowany: 2011-10-24
Posty: 27
Punktów :   
WWW

Re: Kurs Przewodnikowski ( Kurs Drużynowych - część Ogólna)

Numer konta plx, bo do środy kasa, a coraz mniej czasu

Offline

 

#9 2011-11-28 16:34:56

administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 55
Punktów :   

Re: Kurs Przewodnikowski ( Kurs Drużynowych - część Ogólna)

Wpłaty dokonujemy na dwa sposoby:

1. Przelew internetowy z konta na konto ( w takim przypadku prosze o wydrukowanie potwierdzenia)
2. Przelewem gotówkowym np. na poczcie ( w takim przypadku proszę o przyniesienie potwierdzenia)
3. Wplata komendantowi hufca w siedzibie hufca na rachunek KP ( w takim przypadku potwierdzenie KP )



Dane do przelewu:

ZHP Chorągiew Warm - Mazurska Hufiec Giżycko
ul Mickiewicza 33, 11-500 Gizycko

nr konta :  BGŻ 38 2030 0045 1110 0000 0201 8670


z dopiskiem :

Kurs Przewodnikowski wpłata za ( imię i nazwisko kursanta)

Przelewy najpóźniej do środy.

Offline

 

#10 2011-12-04 14:47:05

kalu

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-23
Posty: 8
Punktów :   

Re: Kurs Przewodnikowski ( Kurs Drużynowych - część Ogólna)

I jakie wrażenia po piewszym biwaku kursowym.

Co wam się najbardziej podobało a co najmniej opowiedzcie ?

Offline

 

#11 2011-12-04 16:15:33

 Witek

Użytkownik

1087522
Skąd: Giżycko
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 31
Punktów :   
WWW

Re: Kurs Przewodnikowski ( Kurs Drużynowych - część Ogólna)

Na początku trochę dziwnie się czułem gdyż ciężko było mi się odnaleźć (z racji mojego wieku) skoro znałem tylko kilka osób . Później było już lepiej i myślę, że z kolejnymi biwakami będzie jeszcze lepiej. Co do samego kursu to zajęcia były bardzo fajnie zorganizowane i ogólnie raczej nie zabłysnąłem ale to na pewno się zmieni w przyszłości .
Myślę, że inscenizacja sądu harcerskiego była bardzo 'ciekawa' , zaś za najciekawsze uważam dzisiejsze zajęcia i wczorajsze o metodach harcerskich no i jeszcze kuźnia. Do czego mogę się przyczepić to mało czasu było poświęcone na refleksję z całego dnia podczas komików.

PS:jedną z wielu rzeczy których na pewno nie zapomnę będą przepyszne pyzy które jedliśmy na obiad .

Ostatnio edytowany przez Witek (2011-12-04 16:30:59)

Offline

 

#12 2011-12-04 16:29:25

 Góral

Użytkownik

9781012
Skąd: Antonowo
Zarejestrowany: 2011-10-24
Posty: 27
Punktów :   
WWW

Re: Kurs Przewodnikowski ( Kurs Drużynowych - część Ogólna)

powtórze się nie pierwszy raz, mam nadzieje ze nie ostatni:
PROFESKA!

Offline

 

#13 2011-12-04 17:57:02

bubon

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-23
Posty: 17
Punktów :   -1 

Re: Kurs Przewodnikowski ( Kurs Drużynowych - część Ogólna)

Naprawde pozytywne wrazenia,wiele energii do pracy i sporo widzy w ciekawej formie przekazanej.Rzeczywiscie profeska

Offline

 

#14 2011-12-04 21:36:54

 Szpaku

Nowy użytkownik

10142265
Skąd: Giżycko
Zarejestrowany: 2011-10-25
Posty: 9
Punktów :   

Re: Kurs Przewodnikowski ( Kurs Drużynowych - część Ogólna)

Ja także wypowiem się trochę szerzej.

Pierwszy biwak kursu uważam za przeprowadzony profesjonalnie. Moim zdaniem zajęcia były przeprowadzone w sposób bardzo ciekawy oraz wymagały od nas aktywnego uczestnictwa cały czas, dzięki czemu, dla mnie było dużo, dużo łatwiej przyswoić wiedzę, która była nam przekazywana. Zwłaszcza zapadła mi w pamięć kuźnia. Cała atmosfera tego wyjazdu była wyjątkowo pozytywna i pobudzająca do działania. Obiad był bardzo smaczny.(Szkoda tylko, że dopiero po obiedzie zostaliśmy poinformowani przez druha Komendanta o przygotowanej zasmażce ze skwarkami, która przez cały czas stała na piecu.)
Jedyne co mogło zepsuć całość tego biwaku to zimne noce i zakaz koedukacji, dzięki czemu to pierwsze jeszcze bardziej przeszkadzało.

Mówiąc krótko, pierwszy biwak kursowy był wspaniałym przeżyciem, które będę pamiętał przez bardzo długi czas.

Offline

 

#15 2011-12-05 22:39:27

natalia

Użytkownik

8098105
Zarejestrowany: 2011-10-25
Posty: 21
Punktów :   

Re: Kurs Przewodnikowski ( Kurs Drużynowych - część Ogólna)

To była jakaś zasmażka do obiadku?! : )

Nauka przez zabawę i ciągłe działania, pozwoliła szybko przyswoić wiedzę przy tym bawić się przednio. Zakaz śpiewanek nocnych, chodź początkowo wzbudzał pewne ALE, ale jak się okazało i bez nocnych przesiadówek byliśmy ledwo żywi, z racji ogromnej ilości nowych informacji, więc i to miało swój cel : )
Mogłabym dodać jeszcze jeden biwak, zamiast tego ostatniego dnia (kursowego spotkania trzeciego) i równie chętnie bym się na nim pojawiła jak na tym, który nas czeka za niecałe dwa tygodnie!  ; )

Gdyby było więcej czasu na toaletę wieczorną byłyby pewnie ładniejsze zapachy!  ; )

Czeka nas noc w Upałtach, jeżeli ktoś ma łapki na myszy to proponuję zabrać ze sobą koniecznie!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl